BUNU Bİ' DÜŞÜNÜN !

 

DİJİTAL MİNİ DİZİ ŞİMDİ BLUTV'DE

 

Hazırlıksız Yakalanan Yağmur, Çok Meşgul Adam Cenk, Dünyayı Kurtaran Çocuk Feza, Sevmeyi Unutmayan Münevver gibi başlıklara sahip 8 bölümden oluşan mini dizi, birbirinden tamamen farklı sekiz kişiyi ve onların evcil hayvanları ile ilişkilerini konu alıyor. Mini dizide yer alan birbirinden farklı karakterlerin ortak noktası ise evcil hayvanları ile kurdukları ilişki ve bu ilişkinin taşıdığı sorumluluklar.

 

Hayali bir uzmanın odasında geçen mini dizide, evcil hayvan sahiplerinin hikayeleri üzerinden her bölümde sorumlu hayvan sahipliği konusunun farklı bir alt başlığını odağına alıyor. Mini dizide, insanların evcil hayvanları ile ilişkilerindeki sorumluluk bilincinde geliştirilmesi gereken noktalar olduğu gerçeğine pozitif mesajlarla değiniliyor. 

 

Senaryosunu Erkan Tunç’un yazdığı, yönetmen koltuğunda Onur Ünlü oturduğu mini dizide hayvanlarla paylaşılan yaşamı güzelleştiren anılar da işleniyor. Eğlendirirken düşündürmeyi amaçlayan mini dizinin ana karakteri olan uzman rolünde ise usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan var. Aslında bir şair olan ama yaşadığı bir ayrılık sonrası hayatını tamamen değiştiren Ahmet Kenan karakteri, yaşam boyu bir birlikteliği mümkün kılabilmek için hayvan sahiplerine sorumlu hayvan sahipliği ve onları eşsiz doğaları ile oldukları gibi kabul etme konusunda yol gösteriyor ve hayatını hayvanlar için daha iyi bir dünya yaratmaya adıyor.

 

Ahmet Mümtaz Taylan’a her bölümde farklı bir oyuncunun konuk oyuncu olarak yer aldığı, gerçek hayatlarında sorumlu birer hayvan sahibi oluşları ile dikkat çeken Şebnem Bozoklu, Ahmet Rıfat Şungar, Pınar Deniz, Kubilay Aka, Dilara Aksüyek, İsmail Ege Şaşmaz, Başak Daşman, Müjde Uzman, Ulaşcan Kutlu ve Ayşenil Şamlıoğlu eşlik ediyor.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR