Quik Mineral Blok, Kuş Kumu, Quik
Quik Mineral Blok, Kuş Kumu, Quik

Quik Mineral Blok

Marka : Quik
İndirim Oranı : %10 indirimli
Fiyat : 36,00 TL(KDV Dahil)
indirimli : 32,40 TL(KDV Dahil)
Barkod : 8680468041047
4,41 TL 'den başlayan taksitlerle

Kuşların sağlıklı ve düzgün bir gaga yapısına sahip olmasını sağlar. Gaga taşı, zengin vitamin, mineral ve iz element kaynağıdır.

Quik Mineral Blok

 

Kuşlar için üretilmiş gaga taşı onların sağlıklı yaşamlarında hayati önem taşır. Gaglar kuşlar için sindirimin başladığı ilk organdır diyebiliriz. Yemleri gagaları ile parçalayarak alırlar. Böylece besin maddelerinin parçalanmaya başladığı ilk organ gagadır diyebiliriz.

Kuşlarda gaga tırnak gibi uzayan bir dokuya sahiptir. Özellikle papağan ve muhabbet kuşlarında gaganın uç kısmı doğal törpülenme olmadığında uzar ve yem alımına engel olur. Sağlıklı bir kuş gagası parlak yüzeye sahip görünümdedir. Uzamış yada mantarlı gagalar pullanmış mat ve yumuşak yapıdakiler bir rahatsızlık yada bakımsızlığın belirtisidir. Gaganın uzaması yada bakımsız olması kuşunuzun sağlığını direkt olarak etkilemektedir. Yem alımı bozulmakta. Açlık baş göstermektedir. Uzayan gaga mantar enfeksiyonuna yatkınlığı arttırmakta ve gaga çürümelerine sebep olmaktadır.

Doğada taş ve ağaçlarda gaga bakımını yapan kuşlar maalesef kafeste bu eylemi gerçekleştirememektedir. Bu sebeple kafes kuşları için, kum parçaları, ezilmiş deniz kabuğu, mürekkep balığı kemiği, ve toz halinde kırmızı kil içeren bloklar yada kalamar kemiğinden doğal gaga taşları üretilmiştir.

Kafes içerisine takılan bloklar kuşların gaga törpüsünü yaparken onların sindirimi için gerekli taşları da almalarını sağlayarak sindirim sistemlerine büyük katkı sağlar. Mineral bloklara sürtünen gaga ile küçük parçacıklar açığa çıkar böylece sürtünen gaganın uzaması engellenirken kopan parçacıklar yutulur. Bu da kuşların mineral ihtiyacını karşılamaya destek olur.

Kullanımı oldukça basittir. Küçük kafes kuşları için doğru ebatta seçtiğiniz uygun gaga taşını kafeste tüneğinden kuşunuzun uzanarak ısırabileceği bir yere asın. Özellikle muhabbet , kanarya ve paraketler doğru gaga taşı seçiminde gerekli olan minerallerin ve kalsiyum ihtiyacının tamamını karşılar. Mineral bloğu değiştirme sıklığı konusunda aceleci davranmamak gerekir. Asılı olan bloğun tamamının bitmesi en doğru olanıdır. Bazı aileler aşınmış gaga taşlarını değiştirmekte acele ederler ki bu durum asla tavsiye edilmemektedir. Bunun sebebi kuşun gaga bakımını doğru yapabilmesi için bazen gaga taşına önce şekil verip sonra gaga bakımını yapmasındandır.

 

Kuşların sağlıklı ve düzgün bir gaga yapısına sahip olmasını sağlar.

Gaga taşı, zengin vitamin, mineral ve iz element kaynağıdır.

İçindekiler

Kireç Tozu, öğütülmüş kalamar kemiği

Uyarılar

Kafesin daima temiz olmasını sağlayınız.

Ürünü elledikten sonra ellerinizi mutlaka yıkayınız.

Çocukların erişemeyeceği bir yerde muhafaza ediniz.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR