IMAC Easy Plus 80 Ginepig veTavşan Kafesi
IMAC Easy Plus 80 Ginepig veTavşan Kafesi

IMAC Easy Plus 80 Ginepig veTavşan Kafesi

Marka : IMAC
İndirim Oranı : %20 indirimli
Fiyat : 4.379,72 TL(KDV Dahil)
indirimli : 3.503,78 TL(KDV Dahil)
Barkod : 8021799403690
476,90 TL 'den başlayan taksitlerle
IMAC Easy Plus 80 Ginepig veTavşan Kafesi 80x48.5x45cm Karışık Renk 

80x48.5x45 cm Ebatlarında paslanmaz malzemeden ve derin plastik kısımdan imal edilmiştir.Bu ölçüler bir kaç tavşanınızın ve guinea piginizi bırakılabileceği büyüklüktedir.

Guineapig bakımı ile ilgi genel bilgi:

     Odada guinea piginizin kaçabileceği , kaybolabileceği veya yaralanabileceği yerleri kontrol edip önleminizi almanız gerekir.Bu hayvanlara göz kulak olmanız gerekir çünkü kaybolduklarında kablolar dahi gördükleri her şeyi kemirebilirler.
Guinea pigler kendilerini temizlemekte çok titizdirler ama düzenli olarak fırçayla tüylerini taramanız kürklerinin temiz kalmasını sağlayacaktır ve tüy döküntüsünü giderecektir.Uzun tüylü guinea pigler her gün taranmalı yoksa tüyleri düğümlenebilir. Kafesi cereyandan ve aşırı soğuk ve sıcak sıcaklıklardan uzakta ev içerisinde tutun , guinea pigler sıcaklık çarpmasına karşı hassastırlar.Çevre sıcaklığı olarak 60-80 º yaklaşık olarak 15-25 º C Bütün guinea piglerin uyumak ve dinlenmek için bir yuvaya ihtiyaçları vardır.

Tavşanlar bakımı ile ilgili genel bilgi
     
 
Tavşanların tutulduğu kafes veya herhangi bir bölme belirli periyotlarda temizlenmelidir.Genelde kafeste bakıldığı için kafes ile birlikte yemlik-suluk ve diğer ekipmanların temizliği de aynı periyotta gerçekleştirilmelidir.Tavşanlar bakıldıkları kafeste genelde bir yere dışkı ve idrar bırakırlar,bu özellikleri nedeni ile tuvalet alışkanlığı verilebilmektedir. Tek yere dışkılama ve idrar yaptıklarından, bu bölgeye daha fazla kuru ot koyulması gerekmektedir.Her temizlik periyodunda bu kuru saman atılıp yerine yenisi koyulur.Kafes ve ekipman temizliği yapılırken belirli oranda sulandırılmış ve tavşana zararı olmayan dezenfektanlar kullanılmalıdır.Bu uygulamadan 15 dakika sonra bol su ile kafes ve ekipmanlar durulanmalıdır.
Tavşanlar günlük olarak kendi temizliklerini çok iyi yaparlar. İyi bir gözlemci bunu rahatlıkla fark edecektir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR