Happy Dog Köpek Mamaları Hakkında.

 happy dog
 
Happy Dog Kuru mamalarını özel kılan nedir?
Yüksek kaliteli, önceden jelatinlenmiş tahıl çeşitleri, etkili otlar, değerli mineraller, en iyi vitaminler, yüksek sindirilebilir  doğal maddeler ve eser elementler ideal bir çeşitlilik sunmaktadır. 
Özel tariflerle, bir köpeğin bütün özel ihtiyaçlarını karşılamak mümkündür. Kuru yada yaş olabilir. Kuru mama elbette daha az maliyetlidir.
 
Günlük tüketim miktarları?
Önerilen besin miktarları sadece bir "öneri" olarak alınmalıdır. Onlar normal kiloda bir köpek için geçerlidir. Köpeğin bireysel ihtiyaçları  faaliyet ve metabolizma düzeyine bağlıdır. Sonuç olarak,  'ideal miktar' biraz farklı olabilir. Gıda, kilolu olan bir hayvan için önemli ölçüde daha az olabilir. Çok ince ve aktif hayvanlar daha çok verilebilir.
 
Yetişkin bir köpek ne kadar sıklıkla beslenmelidir?
Normalde günde bir veya iki öğün normalde yetişkin bir köpek için tavsiye edilir; yerine sabah ve gece, 1/3 ve 2/3 olarak bölün. Mide gerginliğini önlemek için riskli ırklarda günlük 3 öğün tavsiye edilir.
 
Köpeğimin Mamasını değiştirirken nelere dikkat etmeliyim?
Köpeğinizin vücudu  tamamen farklı bir bileşime sahip olabilir. Yeni mama ile uyum sağlayabilir. İdeal olarak, birkaç gün (3-4) boyunca gıda değişimi uygundur. Birkaç gün yeni mamayı eski mamaya öğünlerde katarak verin. Genç, yaşlı, hasta yada hassas sindirim sistemine sahip olanlar için 7-14 gün boyunca uygulanmalıdır.
 
Mama hakkında ısrarcılara ne yapılabilir?
Bazı köpekler yemeklerinde çeşitlilik severler. Eğitimiylede bağlantılı olarak mümkün olduğu kadar mama ölçülerinde tutarlı davranmalısınız. Siz karar vermelisiniz ne zaman ve ne kadar yemesi gerektiğine!
 
Neden sindirilebilirlik bu kadar önemli?
Özellikle yüksek sindirilebilirlik gıdanın vücut tarafından kolayca emilmesini garanti eder ve zaman kaybı olmadan sindirim ve arıza süreçlerinde vücutta metabolik işlemler için kullanılabilir.  Daha kolay sindirilebilir besinler, daha az "metabolik ürünler" ile bedeni  uğraşmak zorunda olmadığı için"atık" olarak kalır.
 
Aşağıdaki kriterler iyi / yüksek sindirilme belirtileridir:
Gıda az miktarda
Dışkı az miktarda
İyi dışkı kıvamı 

 

Sindirilme, sadece yemekle ilgili değildir. Ayrıca, köpeğede bağlıdır.  Sinirli ve yaşlı hayvanlarda sindirim organları daha az verimli çalışır. Happy Dog köpek mamaları (% 90) yüksek oranda sindirilebilir, bu yüzden çok iyi tolere edilir. Dışkılama oranı, sindirimin nasıl çalıştığının  en iyi kontrol yöntemidir.