Sera NO3 (Nitrat) Test 15 Ml
Sera NO3 (Nitrat) Test 15 Ml

Sera NO3 (Nitrat) Test 15 Ml

Marka : Sera
İndirim Oranı : %20 indirimli
Fiyat : 180,00 TL(KDV Dahil)
indirimli : 144,00 TL(KDV Dahil)
17,95 TL 'den başlayan taksitlerle

Sera NO3 Nitrat Test 15 ml

Tatlı ve tuzlu su akvaryumları için nitrat test kitidir. Sera nitrat test ile basit, çabuk ve güvenli nitrat ölçümü yapılabilmektedir. Nitrat değeri, eğer litre başına 50 mg miktarını aşarsa, yosunlar çoğalır, balıkların ve bitkilerin gelişimi aksar. Bu nedenle, akvaryumunuzdaki veya bahçe havuzunuzdaki nitrat değerinin düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir. Nitrat oranı yüksek ise Sera Bio-Denitrator bağlantısı yaparak, çabuk yetişen bitkilerle donatıp veya sıkça su değişirken musluk suyunuzun nitratı düşük ise, nitrat oranını düşürmeniz gerekir.

Kullanma Talimatı;
Test kiti içerisindeki ayıraçları kullanmadan önce çalkalayınız. Test tüpü bir kaç kez ölçülecek su ile çalkaladıktan sonra, test edilecek su ile 200 ml çizgisine kadar doldurulur. Test tüpünün dışı iyice kurulanır. Önce 1. ayıraçtan 6 damla damlatılır. Daha sonra kutu içerisinde bulunan plastik ölçek ile 2. ayıraçtan ilave edilir. Tüpün kapağı iyice kapatılır ve 15 saniye çalkalanır. Tüpün kapağı tekrar açılır ve 3. ayıraçtan 6 damla ilave edilir. Kapağı tekrar kapatılır ve çalkalanır, sonra kapak çıkarılır. 5 dakika sonra test tüpü skalanın üzerine yerleştirilir ve gün ışığında güneş ışığının direk olarak vurmaması şartı ile üstten bakılır ve renk karşılaştırılır. Renk koyu kırmızı ise ölçüm yapılan suda 40 mg/l ve daha fazla nitrat vardır. İnceltilmiş deney ile ölçümü yineleyiniz. Bu amaçla test tüpünü ölçümünü yapacağınız su ile dikkatlice çalkalayınız ve sonra 10 ml çizgisine kadar bu su ile doldurunuz. Tüpü 20 ml ölçüsüne kadar damıtılmış su ile tamamlayınız. Yapı malzemesi satan mağazalardan alacağınız damıtılmış su yanlış ölçümlere neden olabilir. Bu nedenle eczaneden alınan damıtılmış su tercih edilmelidir. Daha sonra testi anlatıldığı gibi tekrar edilerek oluşan rengi, yeniden renk skalası ile karşılaştırınız.

Uyarılar;
Her testten önce ve sonra test tüpü musluk suyu ile iyice yıkanmalıdır.
Çocukların ve ev hayvalarının ulaşamayacağı bir yerde muhafaza edilmelidir.
Serin ve karanlık bir yerde saklanılmalıdır.
Kullanıldıktan sonra kapağı hava almayacak şekilde iyice kapatılmalıdır.
Lütfen renk skalasında altta belirtilen satırları okuyunuz. Böylece nitrat değeri 400 mg/l miktarına kadar saptanabilir.

Ürünle ilğili bilgiler üretici firmadan alınmıştır.

 

Benzer Ürünler