Sera Kh Test 15 Ml Akvaryum Kh Testi
Sera Kh Test 15 Ml Akvaryum Kh Testi

Sera Kh Test 15 Ml Akvaryum Kh Testi

Marka : Sera
İndirim Oranı : %20 indirimli
Fiyat : 75,00 TL(KDV Dahil)
indirimli : 60,00 TL(KDV Dahil)
7,48 TL 'den başlayan taksitlerle

Sera Kh Test 15 ml Akvaryum Kh Testi

 

Tatlı ve tuzlu su akvaryumları için karbonat sertliği test kitidir. Karbonat sertliği KH pH değerinin sabitleştirilmesini sağlamaktadır. Akvaryumdaki ve bahçe havuzundaki biyolojik indirgeme prosesinden ve bitkilerin karbondioksit harcamasından kaynaklanan farklılıkları düzeltmektedir. Çok düşük bir karbonat sertliği 5o dKH den daha düşük büyük pH farklılıklarına asit düşüşü sebebiyet verir. 5 ile 10o dKH arasındaki KH değeri toplu akvaryumda pH değerinin sabit olmasını ve bitkilerin canlı bir şekilde büyümesini sağlamaktadır. Malawi ve Tanganjika cichild’lerin daha yüksek değerlere ihtiyaçları vardır.

Deniz suyu akvaryumlarında uygun değerler 8 ile 12o dKH arasındadır. Sera KH plus tatlı ve deniz suyu akvaryumu veya sera KH pond bahçe havuzu ile karbonat sertliğini güvenli bir şekilde sağlanabilir. Suyun pH değerini değiştirmek istiyorsanız, gerektiğinde yüksek karbonat sertliğini örneğin toplu akvaryumda 21o dKH’den daha yüksek sera süper aktif granül torf tatlı su akvaryumunda veya sera bio torf granulat bahçe havuzunda ile düşürebilirsiniz.

Kullanma talimatı;
Test kiti kullanılmadan önce iyice çalkalanmalıdır. Test tüpü kontrol edilerek su ile birkaç kere durulanır, sonra 5 ml ibresine kadar doldurulur. Küvetin dışı kurulanır. Test kiti damla damla tüpün içerisine dökülür. Renk maviden başlayarak yeşil renginden geçerek sarıya dönüşünceye kadar her damladan sonra çalkalanır. Kullanılan damla sayısı karbonat sertliğine eşittir. Örneğin; 5 damla 5o dKH.

Uyarılar;
Her testten önce ve sonra test tüpü musluk suyu ile iyice yıkanmalıdır.
Çocukların ve ev hayvalarının ulaşamayacağı bir yerde muhafaza edilmelidir.
Serin ve karanlık bir yerde saklanılmalıdır.
Kullanıldıktan sonra kapağı hava almayacak şekilde iyice kapatılmalıdır.

Ürünle ilgili bilgiler üretici firmadan alınmıştır.

 

Benzer Ürünler