Kuluçka Makinesi İkili (Egg Tumbler)

Marka : Meç
İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : 21,24 TL(KDV Dahil)
İndirimli : 16,99 TL(KDV Dahil)
2,12 TL 'den başlayan taksitlerle
Kuluçka Makinesi İkili Egg Tumbler

 Döllenmiş yumurtaların dişi balığın ağzından alınarak / kusturularak, gelişim sürecini tamamlamasında kullanılan düzeneğe Kuluçka Makinesi Egg Tumbler denir.

Dişi balığın strese girmesi, genç ve tecrübesiz olması, yumurtaları kusması / tükürmesi / yutması, diğer balıkların dişi balığı zorlayarak yumurtalarını yemesi vb. nedenlerle, çoğu zaman kuluçka süresi ağızda tamamlanamaz veya verimsiz olur. Bu gibi durumlarda Kuluçka Makinesine Egg Tumbler ihtiyaç duyulan mükemmel araçtır.

 
Kuluçka makinesinin cichlid balıkları için faydaları :
  1. Balıklar kuluçka döneminde yıpranmazlar ve formdan düşmezler.
  2. Balıklarınız formdan düşmedikleri için bir sonraki kuluçka dönemi daha erken olur
  3. Kuluçka döneminde balığınız stres veya başka etkenlerden dolayı yumurtaları yutabilir veya tükürebilir. Kuluçka makinesi ile bu riski ortadan kaldırabilirsiniz. Kuluçka makinesi kullanarak riski minimuma indirmiş olursunuz.
 Teknik Özellikleri ; 
 
 Tek katlı sert plastik tüpten imal edilmiştir.
 
 Üzerinde yaklaşık 15 cm hava hortumu , hava vanası ve 2 adet vantuzları bulunmaktadır. Hava vanası sayesinde vereceğiniz havanın ayarını kolaylıkla yapabilirsiniz.
 
 Ürün nasıl kullanılır :   
 Dişi cichlid balığının ağzına aldığı yumurtalar 2.günden itibaren bu tüpün içerisine sağılır. Sağılan yumurtalar, alt kısımda fileli bölümün altı kalacak şekilde üst kapak kapatılarak ve hava motoru ile hava bağlantısı yapılarak akvaryumun sakin bir köşesine yerleştirilir. Havalanan yumurtalar diğer balıklar zarar vermeden korunarak , balık türü özelliğine göre değişkenlik gösterir şeklide ortalama 10-20 gün içerisinde yumurtadan çıkarlar. Çıkan yavrular , gelişimleri açısından daha geniş bir alana alınmalıdır.