EPİSCENT Köpekler için cilt ve tüy bakım formülü 21- 40 Kg - 4X2,4 Ml
EPİSCENT Köpekler için cilt ve tüy bakım formülü 21- 40 Kg - 4X2,4 Ml

EPİSCENT Köpekler için cilt ve tüy bakım formülü 21- 40 Kg - 4X2,4 Ml

Marka : Episcent
İndirim Oranı : %20 indirimli
Fiyat : 110,00 TL(KDV Dahil)
indirimli : 88,00 TL(KDV Dahil)
10,97 TL 'den başlayan taksitlerle

EPİSCENT® - Köpekler için cilt ve tüy bakım formülü

Hangi Durumlarda Kullanılır
Formülün ilk amacı köpeklerin hepsinde görülen ve sahiplerinin yaşam kalitesini olumsuz etkileyen kötü koku problemini çözmektir. Episcent’in özel formülü en hassas ciltlerle dahi uyumlu olduğundan düzenli kullanımda her cins köpekte kötü koku problemini ortadan kaldırmaktadır.
Aşağıdaki sorunları yaşayan köpeklerde kullanılması bu problemlerin düzelmesine yardımcı olur; • Derisinden ve tüylerinden kötü koku yayan tüm köpekler • Tüyleri matlaşmış canlılığını kaybetmiş, topaklanma sorunu yaşayan köpekler • Derisi sağlıksız olan, derisinde sürekli enfeksiyon, kızarıklık ve tahriş görülen köpekler • Sürekli kaşınan köpekler • Tüy dökme mevsimi haricinde tüyleri aşırı dökülen köpekler

Episcent Nasıl Etkili Olur
Formül harici olarak köpeğin boynunun arkasındaki deriye uygulanır. Öncelikle içerdiği kıvamlaştırıcı ajan ile deriye iyice tutunur. Daha sonra solüsyonun deri tarafından absorbe edilmesini sağlayan geçirgenlik sağlayıcı ajanlar devreye girerek formülün Epidermis’ten geçip derinin alt tabakası olan Dermis’e ulaşmasını sağlarlar. Dermis tabakasına ulaşan formül burada yağ bezlerinde yoğunlaşarak depolanır. Yağ bezlerinde rezervuar oluşturan formül derinin altına geçmediği ve kana karışmadığı için sistemik etki göstermez. Formülün içerdiği geciktirici ajan sayesinde aktifler uygulamayı takip eden günlerde sebum deri ve tüylerde bulunan doğal yağ ile birlikte deri ve kıl yüzeyine kademeli olarak salınır. Formül lokal olarak uygulandıktan sonra 24 saat içinde uygulama noktasından çevreye doğru, bütün vücut yüzeyini kaplayacak şekilde yayılır. Tüm deriye yayılan formül etkin hale gelerek derinin optimal olarak işlev görmesini sağlar.

KULLANIM ŞEKLİ
Kullanmadan önce tüpü çalkalayınız. Tüpü dik olarak tutup açınız. Köpeğinizin ensesinde, omuzlarının arasında kalan tüyleri derisi görünene kadar aralayınız. Tüpü, ağzı deriye gelecek şekilde tutup düz bir çizgi boyunca derinin üzerine dökünüz Lütfen resimli açıklamaya bakınız. Özel formülü sayesinde köpeğiniz silkelense bile solüsyon deriye tutunduğundan çıkmayacaktır. Daha sonra her hafta 1 tüpü aynı şekilde uygulayınız. 1 kutu ürün 4 haftalık bir kür 4 tüp içermektedir. İlk kullanımda 8 hafta 2 kür uygulanması tavsiye edilir. Formülün tam etki göstermesi için kullanmadan önce 2 gün, kullandıktan sonra yine 2 gün boyunca köpeğinizi yıkamayınız. İlk 8 haftalık uygulamanın ardından en az 2 haftada bir 1 tüp kullanılması veya her mevsimde her çeyrek yılda en az 6 hafta kullanılması uygundur. Üreme, hamilelik ve laktasyon süt verme dönemlerinde güvenle kullanılabilir.

UYARILAR
Yalnızca köpekler üzerinde haricen kullanılır. Yalnızca köpeğin ense bölgesine, omuzlarının arasına, yalamasını engelleyecek biçimde uygulanmalıdır. Köpeğin solüsyonu yutması ve yalaması engellenmelidir. Köpeğin gözü ile temas ettirmeyiniz. Uygulanan bölgede irritasyon görüldüğü takdirde uygulamaya son veriniz, eğer belli süre içinde iyileşme görülmezse veterinerinize başvurunuz. 5-25 °C arasında saklayınız. Direkt güneş ışığına maruz bırakmayınız. Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz. Açıldıktan sonra hemen kullanılmalıdır. Cildinize bulaşması durumunda tamamen zararsızdır, yıkayınız veya siliniz. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde uygulamaya son veriniz ve derhal veterinerinize başvurunuz. Serin ve kuru yerde, 5-25 °C arasında saklayınız. Direkt güneş ışığına maruz bırakmayınız. Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza ediniz.

İÇİNDEKİLER
Propilen Glikol, Keten Tohumu Yağı Linum Usitatissimum, Beta-cyclodextrin, Glyceryl Stearate, Propolis, PVP, Panthenol, Fesleğen Ekstresi Ocimum basilicum, Isırgan Otu Ekstresi Urtica Urens, Tatlı Badem Yağı Prunus Amygdalus Dulcis, Mersin Yağı Myrtus Communis, Sarı Kantaron Ekstresi Hypericum Perforatum, Esans

Sağlık-Bakım Ürünleri
Benzer Ürünler