Sera Fe Test 15 Ml Akvaryum Demir Testi
Sera Fe Test 15 Ml Akvaryum Demir Testi

Sera Fe Test 15 Ml Akvaryum Demir Testi

Marka : Sera
İndirim Oranı : %20 indirimli
Fiyat : 136,79 TL(KDV Dahil)
indirimli : 109,43 TL(KDV Dahil)
13,64 TL 'den başlayan taksitlerle

Sera Fe Test 15 ml Akvaryum Demir Testi

 

Tatlı ve tuzlu su akvaryumları için demir test kitidir. Demir, tüm su bitkileri için en önemli besleyici maddelerden biridir. Demir miktarının bir miktar bile düşük olması halinde bitkiler zarar görür. Fazlası ise balıklar için zararlıdır. Bitkiler her türlü demiri değerlendiremez. Bu nedenle musluk suyunda bulunan demir zararlı olabilir. Demir noksanlığının önemli bir göstergesi bitkilerin yapraklarının sararmasıdır. 1,0 mg/lden daha fazla değerler ise balık ve bitkiler için zararlıdır. Bu nedenle suyun demir seviyesi düzenli olarak ölçülerek duruma göre düzenlemeler yapılmalıdır.

Demir (Fe), bitki besinlerinin önemli bir bileşenidir. Bitkilerin solan yaprakları olması halinde bu durum, demir eksikliğine neden olabilir. sera Fe-Test, olası eksiklikler hakkında hızlı bilgi edinilmesini sağlar. sera florena ya da sera florenette ile doğrudan gübreleme, eksiklik ile hemen etkileşime geçer. Şelatlanmış (stabilize) demirin belirlenmesi mümkündür. Yaklaşık olarak 75 ölçüm için yeterlidir.

 

Kullanma Talimatı;
Test kiti içerisindeki ayıracı kullanmadan önce çalkalayınız. Test tüpü bir kaç kez ölçülecek su ile çalkaladıktan sonra, test edilecek su ile 5 ml çizgisine kadar doldurulur. Test tüpünün dışı iyice kurulanır. Önce 1. ayıraçtan kutu içerisinde bulunan plastik ölçek ile iki ölçek ilave edilir. Test tüpünün kapağı kapatılarak çalkalanır. Daha sonra tüpün kapağı açılarak 2. ayıraçtan 5 damla ilave edilerek kapağı kapatılır ve hafifçe çalkalanır. 10 dakika sonra test tüpü skalanın üzerine yerleştirilir ve gün ışığında güneş ışığının direk olarak vurmaması şartı ile üstten bakılır ve renk karşılaştırılarak demir değeri ölçülür.

Uyarılar;
Her testten önce ve sonra test tüpü musluk suyu ile iyice yıkanmalıdır.
Çocukların ve ev hayvalarının ulaşamayacağı bir yerde muhafaza edilmelidir.
Serin ve karanlık bir yerde saklanılmalıdır.
Kullanıldıktan sonra kapağı hava almayacak şekilde iyice kapatılmalıdır.

Ürünle ilğili bilgiler üretici firmadan alınmıştır.

 

 

Benzer Ürünler