• Ocak 17, 2019 Kedi Hastalıkları

    Kedinizin tuvaleti evinizin uygun bir yerinde bulunuyor, sık sık kumu değiştiriliyor ve temizleniyor, ama yine de kediniz çişini evin herhangi bir yerine yapıyorsa sorun var demektir. Bu yazıda sizin için kedilerde idrar sorununu anlattık.

  idrar sorunu, kedi, kedi sorunları, Kediler, kedilerde idrar sorunları, kedilerde idrar sorunu
 • Ocak 17, 2019 Kedi Irkları

    British Shorthair karakter açısından; çok uysal bir kedidir. İnsanlarla ve ev hayvanlarıyla iyi geçinir ve ortama uyum sağlayabilir. Zeki bir kedi olan British Shorthair, yaramazlık yapmaz ve tek başına kaldığında da uslu olmaya devam eder. İlk bakışta tembel gibi görünse de aslında hareketli ve oyun oynamayı seven bir kedidir. Fakat diğer kedi cinslerinin aksine, öylesine koşturup etrafı dağıtmaz. Sahibiyle oyun oynar ve ona uyum sağlar.

  British, British kedi maması, British Shorthair, ırka özel kedi maması, Kedi maması, özel kedi mamaları
 •   Bildiğiniz gibi ABD ve Kanada’da köpeklerin kedilerden daha çok sahiplenilmesi, Kuzey Amerika’da köpekleri en popüler pet hayvanı yapmıştır. Ve bir çok kedi sahibi hala kedilerinin sıkıntılarını köpeklerinin ki kadar önemsemiyor. Son yıllarda kedi sağlığıyla  ilgili bir çok güzel şey gerçekleştiriliyor; araştırmalar, el kitapları, devam eden eğitimler, kedi hastalıkları sertifika programları, kedi sağlık girişimleri, yeni  ilaçlar, yeni ürünler ve düzenlenen kedi sağlığı ve refahı için çeşitli yardım organizasyonları. Peki ya siz kedilerin ağrılarını tanımlamak ve tedavi etmek için ne gibi uygulamalar geliştirdiniz? Eğer daha iyi sini yapabileceğinizi düşünüyorsanız, bu yazımızda 8 adımda kedilere ideal bakımı sağlayabilirsiniz. Kedileri şefkatli ve konforlu bir şekilde uzun yıllar yaşamasını sağlayabilirsiniz.

  kedi, kedi hastalıkları, Kedi Hastalıkları Ve Tedavileri, Kedi Sağlığı
 • Ocak 17, 2019 Kedi Hastalıkları

    Fiv, Tedavisi olmayan ciddi bir hastalıktır, fakat immun sistemi alternatif tedavilerle destekleyerek enfekte kedinin normal bir yaşam sürmesini sağlayabilirsiniz.

  Fiv, Fiv Hastalığı, Fiv Hastalığı Ve Tedavisi, kedi, kedi hastalıkları, Kedi Hastalıkları Ve Tedavisi, Kedi Sağlığı, Kedilerde Fiv Hastalığı
 • Ocak 17, 2019 Kedi Hastalıkları

    Kedilerin karın zarının enfeksiyöz yangısı diye Türkçeleştirebileceğimiz Feline Infectious Peritonitis (FIP) Corona virüslerin neden olduğu kompleks seyirli enfeksiyöz bir hastalıktır.

  dışkıda kan, Feline Enfeksiyöz Peritonitis, FIP, FIP Hastalığı, hatalık, ishal, kedi, kedi hastalığı, kedi rahatsızlığı, Solunum güçlüğü, villuslar
 • Ocak 17, 2019 Kedi Hastalıkları

    “Hepatik Lipidozis” hastalığının kesin sebebi bugüne kadar tam açıklanamasa da aşırı şişman kedilerde hastalığa yatkınlık çok fazladır. Ayrıca kedilerde yoğun stres ve çevresel değişimler ikinci önemli faktördür. Gıda değişimi, açlık, kalitesiz gıdalarla beslenme hastalığı tetikleyen nedenler arasında sayılabilir.

  diyet kedi mamaları, Hepatik Lipidozis, Karaciğer Yağlanması, kedi hastalıkları, Kedilerde Karaciğer Yağlanması, kısırlaştırılmış kedi, Obezite, özel kedi mamaları, şişman kediler
 • Ocak 17, 2019 Kediler Hakkında

    Kedimizin iyi bir hayat sürmesinde en belirleyici faktör biz kedicileriz. Bizim ona sunduğumuz olanaklar çerçevesinde kedimiz sağlıklı, kaliteli ve uzun yaşam sürebilir.

  Cat, kedi, kedi bakımı, Kedi Sağlığı, Kedilerde Sağlıklı Yaşam
 • Ocak 17, 2019 Kediler Hakkında

    Kedilerde davranış problemleri nelerdir? Bu problemlerle nasıl başa çıkabilirsiniz? Aklınızdaki soruları bu yazıda cevap verdik. İşte kedilerde davranış problemleri

  Cat, kedi, Kedi Davranışları, Kedilerde Davranış Problemleri
 • Ocak 17, 2019 Kediler Hakkında

    Uyku tüm kedilerin en doğal dinlenme biçimidir. Kediler günlük işlevlerini gerçekleştirebilmek için uzunca bir süre uykuya ihtiyaç duyarlar. Kedilerin gün içinde uykuya ayırdıkları zaman, yaş ve aktiviteye bağlı olarak 14 ile 18 saat arasında değişmektedir. İnsanlarla karşılaştırıldığında kediler yaklaşık 2 kat daha fazla uyurlar. 

  kediler neden çok uyur, kediler kaç saat uyur, kedi, Kedilerde Uyku, Kedilerde Uyku Problemi
 • Ocak 17, 2019 Kediler Hakkında

    Her ne kadar eğitim ve kedi birbirine zıt kavramlar gibi gözükse de, mutlu bir birliktelik için şansımızı denemekte fayda var. Kediyi diğer evcil hayvanlardan ayıran ve bizi kendilerine hayran bırakan en önemli özelliği bağımsızlığı olsa da, bu onu eğitmemize engel değildir. Tabi ki eğitim derken köpekte olduğu gibi otur, kalk, getir gibi komutları kedimizin yerine getirmesini beklemek saflık olacaktır.

  Cat, kedi, Kedi Eğitimi, Kedi Eğitmek, Kedilerde Eğitim
 • Ocak 17, 2019

   Bu ürünle kedinizin sağlığını ev ortamında kolayca gözlemleyebilir, hastalıklar ve sorunlar büyümeden müdahale edebilirsiniz. hastalıklar ve sorunlar büyümeden müdahale edebilirsiniz. petburada.com web sitesine girerek alabilirsiniz, gerekli açıklamalar yukarıda belirtilmiştir, yinede daha fazlasını öğrenmek ve kullanımını görmek için tıklayın !

  erken teşhis, erken teşhis kedi kumu, hastalık teşhisi, kedi, kedi hastalıkları teşhisi, kedi kumu, kediler için özel kum, özel kedi kumu