• Nisan 06, 2019 Kedi Hastalıkları

    Kedilerde kanser artık daha sık rastlanmaya başlandı ve kanser belirtileri erken farkedilip tedaviye başlanılmazsa, bu durum evcil hayvanınızın hayatını kaybetmesi gibi istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Bu yazımızda size kedilerde kanser belirtileri nelerdir onlardan bahsettik.

  kanserli kedi, kedilerde kanser, kedilerde kanser belirtileri, kedi hastalıkları,
 • Nisan 04, 2019 Yavru Köpekler Hakkında

    Orta ırk köpekler, Brittany, Beagle, İngiliz Cocker Spaniel ve Fransız Bulldog gibi yetişkin ağırlıkları 11 - 25 kilo arasında olan köpeklerdir. Dünya Köpek Federasyonu tarafından tanınan ırkların neredeyse üçte birine karşılık gelir orta ırk köpekler.

    Orta ırk köpeklerin çoğu cesaretlidir, hareketlidir ve fiziki yetenekleriyle tanınırlar. Av köpekleri, sürü köpekleri, bekçi köpekleri, kızak köpekleri çoğunlukla orta ırk köpeklerden seçilir. Fakat günümüz şartlarında kentsel yaşama daha fazla maruz kalmaya başlamışlardır. Orta ırk köpekler yine de aktiftirler. Büyümeleri küçük ırk köpekler ve büyük ırk köpeklerle karşılaştırıldığında orta olarak nitelendirilir.

  orta ırk yavru köpek bakımı, köpek maması,
 • Nisan 02, 2019 Yavru Köpekler Hakkında

    Küçük ırk köpekler, yetişkin ağırlığı 10kg’ı aşmayan köpekler olarak nitelendirilir. Her ne kadar avcılıkta kullanılan ırklardan türemiş olsalar da küçük ırk köpekler refakat köpeğidir. Genelde kapalı alanlarda yaşarlar ve gezintileri kentsel çevrede gerçekleşir.

  küçük köpek ırkları, küçük ırk köpek maması, mini ırk köpekler,
 • Mart 31, 2019 Kediler Hakkında

    Kediler evcilleşmeye en yatkın hayvanların başında gelir ve oyun oynamayı çok severler. Yeni ortamlara uyum sağlama konusunda genelde sorun yaşamazlar. Özellikle ev içine kurulan bir düzene daha kolay adapte olurlar. Kediler için yaratılan alanda nasıl ki kedi mama kabı, kedi su kabı bulunuyorsa, sevimli dostunuz için tuvaletlerini yapacakları kedi kum kaplarının da olması gerekiyor. Peki kedi tuvaletlerinin içine konan kum ince kedi kumu mu olmalı yoksa kalın kedi kumu mu olmalı?

   

  kalın taneli kedi kumu, en iyi kedi kumu, kalın taneli bentonit kedi kumu, kalın taneli topaklaşan kedi kumu, ince kedi kumu, kedi kumu,
 • Mart 29, 2019 Köpekler Hakkında

     Alerji, genel anlamıyla aynı miktar ve aynı koşullarda başka kişiler için zararsız olan yabancı maddelere karşı, bazı kişilerin duyarlılık göstermesidir. Evcil hayvan alerjisi de günlük hayatta en çok karşılaştığımız alerji tiplerinin başında gelir. Peki köpek alerjisi nasıl olur, belirtileri nelerdir ve nasıl tedavi edilir?

  köpek alerjisi, köpek alerjisi belirtileri, köpek alerjisi tedavisi,
 • Mart 27, 2019 Kediler Hakkında

    Alerjiler birçok sağlık sorununa neden olabilmektedir. Evcil hayvanlardan kaynaklı alerjiler de günlük hayatımızda karşılaştığımız alerji tiplerinden biridir. Peki kedi alerjisi nasıl olur, belirtileri nelerdir ve nasıl tedavi edilir?

  kedi alerjisi, kedi alerjisi belirtileri, kedi alerjisi nasıl geçer, kedi alerjisi tedavisi, kedi alerjisi olanlara müjde, kedi tüyü alerjisi,
 • Mart 25, 2019 Kuşlar Hakkında

   Muhabbet kuşlarının birbirinden farklı pek çok türü ve farklı özellikleri bulunmaktadır. Bu farklı türler çeşitli özelliklere göre birbirinden ayrılmaktadır. Muhabbet kuşunun; İngiliz- Hollanda Muhabbet Kuşu, Albino Muhabbet Kuşu, Lutino Muhabbet Kuşu, Gri Kanatlı Gök Mavisi Muhabbet kuşu, Gri Muhabbet Kuşu, Pakistan Çekoslavak Muhabbet Kuşu, Payetli Açık Yeşil Muhabbet Kuşu, Tepeli Oval Kobatlı Muhabbet Kuşu gibi türleri bulunmaktadır. Bu türlerin yanı sıra Resesif Benekli Mor Muhabbet Kuşu ve Opal Dominan Benekli Muhabbet Kuşu da muhabbet kuşunun türleri arasında yer almaktadır. Tüm bu türlerin görünümü birbirinden farklıdır. Bu yazımızda muhabbet kuşlarının iki türünden bahsedeceğiz.

  muhabbet kuşu türleri, en iyi muhabbet kuşu türü, kuş malzemeleri,
 • Mart 24, 2019 Köpek Irkları

    Pug cinsi köpekler küçük boyutları ve sevimli yüzleriyle dikkat çeken canlılardır. Çocuklarla çok iyi anlaşırlar. Isırma eğilimleri olmalarına rağmen özellikle sahiplerine karşı sevecen, köpeklerdir. Pug köpekler ev içinde çok hareketli değildirler ve bahçesiz evlerde de yaşayabilirler, yani pug’lar apartmanda beslemeye de uygundurlar.

  pug köpekler, pug köpek yavrusu, pug köpek bakımı, pug köpek özellikleri, pug dog, pug mops, pug cinsi köpek,
 • Mart 20, 2019 Kediler Hakkında

    Tıpkı insanlarda olduğu gibi kediler de düzenli bir bakıma ihtiyaç duyarlar. Kediler her ne kadar temiz hayvanlar olsalar da, temizlenmek için bazen sahiplerinin yardımlarına ihtiyaç duyabilirler. Kedilerin taranması ve fırçalanması, kedilerin yıkanması, kedilerin tırnak kesimleri onlar için gerekli olan düzenli bakımların başında gelir. Tüm bu bakımları yaparken işinize yarayacak bilgileri sizlerle paylaştık.

  kedi bakimi, yavru kedi bakimi, kedi beslemek, kediler hakkında bilgi,
 •   Tuvalet eğitimi genellikle evde beslenen hayvanlar için gerekli bir eğitimdir. Tuvalet eğitimi sizin belirlediğiniz ev içerisindeki bir bölge ya da dış mekandaki bir alan olabilir. Ev içerisinde yavrunun belirlediğiniz bölgeye tuvaletini yapmasını istiyorsanız iç mekan tuvalet eğitimi metodunu kullanmanız gerekmektedir, eğer yavrunun tuvalet ihtiyacı duyduğu zamanlarda dışarı bir mekana tuvaletini yapmasını istiyorsanız dış mekan tuvalet eğitim metodunu kullanmanız gerekmektedir.

  yavru köpek, köpek maması, köpek mama kabı,
 • Mart 18, 2019 Kuşlar Hakkında

    Avustralya kökenli olan Sultan Papağanları, Türkiye'de beslenen papağan türleri arasında en yaygın olandır. Sultan Papağanları zahmet gerektirmeyen bakımları sayesinde hem ev ortamına hem de aile bireylerine kolay bir şekilde uyum sağlayabilmektedir.

    Kendilerine has bir görüntüsü olan Sultan Papağanları meraklı bir yapıya sahiptirler. Bu özellikleriyle eğitilmeleri de oldukça kolaydır. Hatta papağanlar arasında en kolay eğitilebilen Sultan Papağanı’dır diyebiliriz.

  sultan papağanı eğitimi, sultan papağanı ötüşü, sultan papağanı sesi, sultan papağanı renkleri, sultan papağanı çeşitleri, sultan papağanı türleri, kuş yemi, papağan yemi,