• Ekim 02, 2018

  Tavşanlar gece aktif hayvanlardır. Yani alacakaranlıkta yada gece daha fazla faaliyet gösterirler. Arka bacakları ön bacaklardan daha uzundur. Üst dudakları ise derin olarak yarıktır. Tavşanların dişleri sürekli olarak uzar. Sürekli uzayan bu dişlerini törpüleyerek kısaltma zorunluğunda oldukları için tavşanlar kemirme ihtiyacı duyarlar. İkinci kesici dişleri küçük kalarak birinci kesici dişlerin arkasına itilir. Köpek dişleri ise tavşanlarda yoktur. Testisler genellikle 3. aydan sonra karın boşluğundan scrotum içine iner. Ayrıca testisler tavşanlar tarafından karın boşluğuna çekilebilir. Bu sebeple küçük tavşan yavrularında cinsiyetlerini ayırmak daha zordur.

  tavşan
 • Ekim 02, 2018

  Kediler yüksek tansiyon hastalarına iyi gelmekte ve kan basıncını azaltmaktadır.
  Kedilerin duyma yetileri köpeklerden ve insanlardan daha güçlüdür.
  Kediler karanlıkta insanlardan 6 kat daha iyi görürler.
  Her 3 Amerikalı'dan biri kedi besliyor.
  Bir kedinin kürkünün bir santimetrekaresinde 12.000'in üzerinde tüy bulunur.
  Kediler elektrik prizleri ile kablolarla oynamaya bayılırlar. Ama bunlar kediler için çok tehlikeli olabilir. Bu yüzden evde kedilerin zarar görmemesi için elektrikli eşyalar kontrol altına alınmalıdır.

  kediler
 • Ekim 02, 2018

  Bir araca yanlış benzin koyduğunuzda nasıl, araç arıza yapıyorsa, elektirik yanlış geldiğinde nasıl elektronik aletler arıza yapıyorsa, yanlış beslenen canlılarda bir süre sonra hastalanırlar.
  Bu herkesin kavrayabileceği basit bir mantıkltır. Beslenme vücudumuza çok faydalı da olabilir, çok zararlı da olabilir.
  Yanlış beslenme süründürür de, öldürür de.

  kuru mama
 • Ekim 01, 2018

  Kedilerin eğitilemediği, eğitilmeyi reddettiği söylenir hep, kısmen de doğrudur. Kedilere, itaat, saldırı veya arama kurtarma eğitimi veremezsiniz. Kedi eğitimi, ancak yapmasını istemediğimiz bazı hareketlerinin engellenmesi şeklinde olabilir. Ve bu başına buyruk dostlarımızla bu eğitim de her zaman başarılı sonuçlar vermeyebilir.

  kedi eğitimi
 • Ekim 01, 2018

  Evet bu çaresizliği hemen hemen her kedi sahibinin dönem dönem yaşadığı bir durumdur.Bunun mamadan mı kediden mi kaynaklı olduğunu ayırt etmek iyi bir gözlemle mümkündür.Genelde bu hali yaşayan ve panik olanlar yeni kedi sahipleridir, tecrübeli olanlar kedilerinin hasta, iştahsız yada mamayı reddetiğini hemen hemen çoğunlukla anlamaktadır. İştahsızlık bir hastalık halidir ve bir çok hastalığın ilk belirtilerinden biridir.Ağızdaki diş enfeksiyonundan tutunda patalojik bir çok problemin semptomudur.Bazen pisikolojik hallerde, özellikle dişi kedilerin kızgınlık dönemlerinde iştahsızlık kaçınılmazdır ve bu durum geçicidir.en sık rastlanan mama yememe hali mamadan kaynaklananlardır. Bunun ana sebeplerini sıralayacak olursak;

  kuru kedi maması
 • Ekim 01, 2018 Kedi Hastalıkları

  Kedilerde oldukça ölümcül seyreden viral bir hastalıktır .Hastalığın oluşmasına sebep olan bir DNA virusu olan parvovirus Tip2 ile büyük uyumluluk gösterir.Doğada oldukça yaygın olan ve genellikle belirli bir alanda sık yaşam içinde olan kedi gruplarında oldukça yaygındır.virus oldukça dayanıklı olamakla tanınır ortam ısısının 10 ila 25 derece arasında olduğu durumlarda bir kaç yıl canlı kalır ve birçok dezanfektana dirençlidir.Panleukopenia virusu sodyum hypoklorid den etkilenir bu yüzden hastalığın varlığında çamaşır sularıyla malzemeler temizlenmelidir.

  Kedi Gençlik Hastalığı
 • Ekim 01, 2018 Köpekler Hakkında

  Köpek eğitimi hakkında kısa ve net bilgileri bulacağınız bu yazımızda onlara verebileceğiniz eğitimler hakkında bilgi verelim istedik.

  Köpek Eğitimi
 • Eğer bir köpek sahibiyseniz köpeğinizde sık görülen hastalıklar hakkında ön bilgi edinmelisiniz. En azından köpeğinizde gözlemleyeceğiniz değişiklikler ve fizyoloji durum bazen bir hastalığın habercisi olabilir.

  köpek hastalıkları
 • Ekim 01, 2018 Köpekler Hakkında

  İnsanların köpek alırken yapmış oldukları en sık hata ve hatalar zinciri köpek almadan önce yapılmakta unutulmamalı ki bu konuda yapılan bir çok hata hep köpek almadan önce yapılır Bu olumsuzlukları yok etmek için iyice düşünüp öyle karar verilmelidir Çünkü alınan şey bir canlıdır ve ilgi ister Bu ilgiyi nasıl tesis etmeliyiz? Köpekler en çok ilgi ve sevgiye muhtaçtır Bu olamazsa olmaz bir durumdur Bu nedenle kendimize bazı sorular sorup öyle köpek almalıyızAksi taktirde mutsuz ve huysuz bir şekilde büyüyecek bir canlı sahibi olup üzülürüz Köpek almadan önce kendimize şu soruları sorup gayet samimi cevaplar vermeliyiz.

  köpekler
 • Ekim 01, 2018

  Kuru mama yemeye alıştırmanın yolları
  Minik dostunuzun sağlıklı bir yaşam sürmesi, bununla birlikte fiziksel açıdan güzel bir görünüme sahip olması için vücut kondisyonunun iyi olması gerekir. Bunu sağlamak için dostunuza süper premium(hill s ,royal canin, pro palan, eukanuba) bir mama kullanmalısınız.

  kuru mama
 • Ekim 01, 2018

  15 yıllık meslek hayatımda en çok sorulardan biridir '' kedi yada köpeğime hangi mamayı verelim. ? '' dir ve her seferinde de ağzımdan çıkan tek kelime şudur '' kaliteli bir kuru mamayla besleyelim ''. Hemen arkasından hasta sahibi meraklı bakışlarıyla marka sorar '' hangi marka '' İşte burada aslında her hekimin aynı kararda ve farklı deneyimleriyle inandıkları mama isimleri telaffuz edil

  kuru mama