• Nisan 19, 2019 Su Kaplumbağaları

    Bu kaplumbağa Kuzey Amerika’daki Misissipi Nehri havzasına has bir türdür. İsmini kafasının yan tarafında uzanan kırmızı çizgilerden alır. Evcil hayvan mağazalarından alındığında genelde birkaç cm olan bu kaplumbağa zamanla 20 cm’ye kadar büyüyebilir.

  su kaplumbağası, kırmızı kulaklı kaplumbağa, süs kaplumbağası
 • Nisan 18, 2019 Köpekler Hakkında

    Köpekler toplumsal yaşantıya ayak uydurabilmiş canlılardır. İlk evcilleştirilmesinden bu yana insanoğluna faydaları saymakla bitmez. Koruma, kollama, oyun ve en önemlisi de bizlere can yoldaşı olabilmeleridir. Evcilleştirilmeleri ile birlikte bazı doğal  karakterleri günümüze aktarılmıştır. Öncelikle köpeklerin neden ısırdıklarını irdeleyelim.

  köpek ısırması nasıl engellenir, köpek niye ısırır,
 • Nisan 16, 2019 Köpekler Hakkında

    Ailenize yeni bir üye eklemek büyük sorumluluk ister. Evcil hayvanlar yalnızca yemek, su ve tuvalet ihtiyacı karşılandığı için mutlu olacak canlılar değildirler. Onlar da mutlu mutsuz olur, kıskanır, özler, merak eder, ilgi ve sevgi isterler. Ailenize yeni bir fert daha eklerken, eğer çocuklu bir aileyseniz, önemsemeniz gereken bir diğer şey de köpeğinizin çocuğunuzla anlaşıp anlaşamayacağıdır. Çünkü her cins köpek, çocuk sevecek diye bir kaide de yoktur. Ailenize yeni bir üye eklerken istenmeyen saldırganlıklar, kazalar ve kıskançlıkları önlemek için size önereceğimiz bu 5 köpek cinsinden birini seçebilirsiniz.

   

  köpek ve çocuk, çocuk ve köpek,
 • Nisan 15, 2019 Diğer Evcil Hayvanlar

    İguanalar bilinenin aksine otçul canlılardır. Genel kanı İguanaların sinek, böcek yemeleri olsa da; aksine kuru ot sebze ve meyveler iguanalar için sağlıklı gıdalardır. Hatta onları hayvansal gıdalarla beslemek ölümlerine bile sebep olur. Meyve ve sebze karışımı bir diyet onlar için ideal bir beslenme şekli olacaktır.

  İguana Ne Yer, iguana beslenmesi,
 • Nisan 15, 2019 Su Kaplumbağaları

    Kaplumbağalar suda ve karada yaşayanlar olmak üzere genel anlamda ikiye ayrılır. Su kaplumbağaları etçil beslenme düzenine alışık olduklarından buna uygun beslenmeleri gerekir. Kara kaplumbağaları ise otçuldur. Beslenme her canlıda olduğu gibi kaplumbağalar içinde önemlidir.

  Kaplumbağa Ne Yer, su kaplumbağası beslenmesi, kaplumbağa yemi
 • Nisan 14, 2019 Köpekler Hakkında

    İnsanlar gibi köpeklerin de özel dönemleri vardır. Hamilelik veya emzirme dönemlerin de köpeklerin beslenme ihtiyaçları oldukça yüksektir. Bu dönemlerin yanı sıra kısırlaştırılan köpekler için de artık yeni bir dönemin başladığı söyleyebiliriz. Yavaşlayan metabolizmaları ve daha az fiziksel aktivite onları kilo alma riskiyle karşı karşıya bırakır.

  hamile köpek beslenmesi, emziren köpek beslenmesi, yaşlı köpek beslenmesi, kısırlaştırılmış köpek beslenmesi,
 • Nisan 13, 2019 Köpekler Hakkında

    Evcil hayvanların beslenmesi konusunda bugüne dair pek çok şey söylenmiştir. Bu beslenme aslında hangi türden mamaların daha sağlıklı olduğu ve hangi beslenme planının evcil hayvanlara daha uygun olduğuyla ilgilidir. Biz de bu yazımızda size köpeklerin yaşam evrelerine göre beslenmelerinden bahsedeceğiz.

  köpek mamaları, köpek maması, konserve köpek maması, yaş köpek maması, ıslak köpek maması, kuru köpek maması,
 • Nisan 11, 2019 Yavru Köpekler Hakkında

    Dev ırk köpekler, yetişkin ağırlıkları 45kg’ı aşan köpeklerdir. İri yapılı bu köpekler 25 ırktan fazladırlar. Düşük sindirim toleransları göz önünde bulundurularak büyüme dönemleri yakından takip edilmelidir.

    Bloodhound olarak adlandırılan av köpeği, bir çoban köpeği olan Rottweiler, Senbernar olarak adlandırılan dağ köpekleri ve Newfoundland diye isimlendirilen deniz kurtarma köpekleri, dev ırk köpeklerden bazılarıdır.

  dev köpek ırkları, dev ırk yavru köpek maması, dev ırk köpekler,
 • Nisan 10, 2019 Köpekler Hakkında

    Damak tadı sadece bizde mi var sanıyorsunuz? Ya köpeklerin sevdiği yiyecekler? Minik dostlarımızın mama dışında sevdiği bir çok şeye rast gelmişizdir. Hemen hemen hepimizin gözlemleri evde pişen yemekleri kuru mamadan daha iştahlı yer. Aslında haksız da sayılmazlar; kuru mamalar köpekler için sağlıklı ama biraz daha tatsız ürünlerdir. İnsan oğlunun damak tadının gelişmiş olması yemeklerde kullanılan baharatlar ve tatlandırıcılar her zaman köpekler için cazip gelmiştir. Özellikle biraz yumuşak ve sulu gıdalar içerisinde ve suyunda tadını barındırdıkları için oldukça lezzetlidir. Dolayısıyla köpeklerin severek yediği gıdaların içerisinde ilk sırada ev yemekleri vardır.

  köpeğin sevdiği yiyecekler, köpeklerin en sevdiği yiyecekler
 • Nisan 09, 2019 Yavru Köpekler Hakkında

    Büyük ırk köpekler, yetişkinliğe ulaştıklarında ağırlıkları 26 ile 44 kilo arasında olan köpeklerdir. Sürü gütme, izleme, kurtarma, görme engelli kişilere yardım gibi bir çok görevi köpek ırklarından büyük olanları üstlenir. Büyük ırk köpekler sportif aktivitelerde de her zaman sahiplerine eşlik etmeye hazırdırlar.

  büyük ırk yavru köpek maması,proplan büyük ırk yavru köpek maması, acana büyük ırk yavru köpek maması,
 • Nisan 07, 2019 Köpek Hastalıkları

    Köpeklerde görülen kanser türleri birçok belirtiye neden olabilir. Bu belirtileri fark eder etmez vakit kaybetmeden veteriner hekime başvurmak köpeğinizin hayatını kurtarabilir.

  köpeklerde kemik kanseri belirtileri, köpeklerde kanser, köpeklerde cilt kanseri,