• Şubat 12, 2019 Köpek Hastalıkları

    Pyometra rahmin hormonel ve yapısal olarak durumunun değişip bakteriler sonucu enfekte olmasıyla rahmin içinin irin dolmasıdır. Bu yazıda size köpeklerde rahim iltihabından bahsettik.

  pyometra, rahim iltihabı, köpek kısırlaştırma,
 • Şubat 11, 2019

   İdrar yolu hastalıkları son yıllar da çok sık görülmeye başlamıştır.İdrar yolu hastalıklarının en sık görüleni , idrar kesesinde kum ve taş oluşmasıyla karakterizedir. Bu hastalık daha çok kısırlaştırılmış  erkek kedilerde görülmekle birlikte her yaş ve cinste görülebilmektedir. Basitçe tarif etmek gerekirse, mineral yönünden zengin idrarın, idrar kesesinde çökelti yaparak kum yada taşa dönüşmesidir.

  kedilerde idrar sorunu, kedi idrar problemi
 • Şubat 11, 2019

  Binlerce yıldır insanlarla birlikte yaşayan ve çoğu kültürlerde mistik bir anlam yüklenen kedilerin Antik Mısır’da tanrı olduğuna inanılırken, uzak doğuda kedi öldürenler 7 nesil lanetlenmiş, Hindistan’da insanlar öldükten sonra dünyaya kedi olarak geleceğine inanılmıştır.

  kedilerde hamilelik, kedilerde gebelik, hamile kedi
 • Şubat 05, 2019 Kediler Hakkında

    Normal şartlar altında yavru kediler annelerini taklit ederek günlük alışkanlıklarını kazanırlar ve bu tuvalet alışkanlıkları için de geçerlidir. Henüz 3 haftalıkken bu alışkanlıkları kazanmaya başlarlar.

  kedi kumu, kedi kumları, kedilerde tuvalet alışkanlığı, yavru kedilerde tuvalet
 • Şubat 04, 2019 Kedi Hastalıkları

    Kulak uyuzu kedi ve köpeklerde sıkça görülen teşhis ve tedavisi Veteriner Hekimlerce kolaylıkla yapılan bir kulak hastalığıdır. Bu yazıda size kulak uyuzu hastalığından, bulaşmadan, belirtiden, teşhisten, tedaviden ve korunma yollarından bahsettik.

  kedi kulak uyuzu, köpek kulak uyuzu, kulak uyuzu, kedilerde kulak hastalıkları
 • Ocak 28, 2019 Köpek Hastalıkları

    Köpekler ve kediler için dişlerin önemi anlatmakla bitmez. Özellikle köpekler severek yedikleri kemikleri parçalamak için sağlıklı dişlere ihtiyaç duyarlar. Sindirim köpeklerde ağızda başlar ve sağlıklı bir sindirim sistemi için yiyeceklerin parçalanarak mideye gönderilmesi gerekir. Köpeklerde diş çürükleri, diş taşları ve diş eti enfeksiyonları kötü bir sindirim başlangıcı olduğu gibi kötü bir ağız kokusunun sebebi olabilir!

  köpek diş taşı giderici, köpeklerde diş problemi, köpeklerde diş çürükleri, köpeklerde diş taşları, köpeklerde diş eti hastalıkları,
 • Ocak 28, 2019 Kedi Hastalıkları

    Kediler hareketli ve avcı canlılardır. Yaradılışından bu güne beslenme şekilleri etobur olduklarından avlanarak ya da evcilleştirilmeleriyle yemek artıkları ile olmaktayken, son zamanlarda en doğru besleme yolu olan kuru mama ile olmaktadır.

    Lakin birçok kedi, sokaklarda hayatlarını sürdürmektedir ki yemeği bulmak kadar hayatta kalabilmek için yemeğini görmesi gerekmektedir. Bu sebeple göz tüm canlılar için önemli fakat sokak kedileri için daha önem arz etmektedir.

  kedilerin göz sağlığı, kedilerde göz temizliği, kedilerde göz iltihapları, kedilerde göz hastalıkları,
 • Ocak 21, 2019 Kedi Hastalıkları

    Kedilerde diş bakımı neden önemlidir? Çürük dişler ve sağlıksız diş etleri kediler için ciddi bir sağlık sorunu mudur? Sağlıksız ağızlar vücutta hangi olumsuzluklara sebep olur? İşte size birkaç neden:

    

  kedi diş taşı, diş çürüğü, kedi diş ağrısı, kedi diş çürüğü
 • Ocak 18, 2019 Köpek Irkları

    İlk kez 1978 yılında Avusturya'ya getirilerek Avrupada tanınan ırkın yetiştirilme amacı başlangıçta güçlü ve dayanıklı avcı bir ırk yaratmaktı. Ancak sonraları yetiştirme amacı saptırılmış ve ırk dövüş köpeği olarak kısa sürede popülarite kazanmıştır. Bu gün artık pek çok ülkede, dövüşler ve dövüşçü ırkların yetiştirilmesi yasaklanmıştır. İngiltere'de de 1991 yılından sonra Fila Brazileiro, Japanese Tosa, American Pit Bull Terrier gibi Dogo Argentino ırkıda kötü ünü nedeniyle yasaklanan ırklar arasında yer almıştır. Irkın pek çok Avrupa ülkesinde yetiştirilmesine, agresifliginin baskılanmış olması, itaat eğitimi almış olması, mikroçip veya kulak dövmesi uygulanmış olması gibi belirli özel şartlarla izin verilmektedir.

  Dogo Argentino
 • Ocak 18, 2019 Köpek Irkları

    Saint Bernard son derece güçlü ve başı baya büyük bir köpek olma özelliği taşır. Ağırlığı çok fazladır ve genelde büyüklüğü ile orantılı halleri vardır. Bu köpek cinsinde 2 çeşit tüy vardır. Birisinin tüyleri kısa olurken diğerinin uzun olabilmektedir. 2 tüyde de ortak özellik renkleridir. Genelde tüyleri sıktır ve tenlerinin renklerinde kızıl veya kaplan rengi şeklinde renk ayrışmaları olabilmektedir.

  Saint Bernard, saint bernard köpek ırkı, iri köpekler,
 • Ocak 18, 2019 Kedi Irkları

    ScottishFold kedilerin diğer kedilerden en benzersiz özelliği başın önüne ve aşağıya doğru yatık şekilde duran kıvrık kulakları dır. Bu kıvrık kulaklar ile ortaya çıkan görünümünü birçok kedisever ve kedi hakemleri şirin bir ''baykuş'' veya ''ayıcık'' olarak ifade ederler. Kıvrık kulakları ile tanınan bu ırk Amerika'da popüler ilk on kedi arasında yer alır. Ülkemizde ise ilk sırada tercih edilen en popüler ırktır.

  en popüler kedi ırkı, kıvrık kulaklı kediler, scottish fold, türkiye'de en çok sevilen kedi ırkı nedir.