• Şubat 24, 2019 Köpekler Hakkında

    Bazı köpek severlerin birden fazla köpek dostunun olduğunu biliyoruz. Köpeklerden her biriyle aranızdaki ilişkiyi nasıl yürütüyorsunuz?

    Bazı köpekler birbirlerini kıskanabilir. Peki bu kıskançlıkta sizin rolünüz ne? Her birine eşit derece yaklaşabiliyor musunuz?

    Tüm köpeklerinize aynı derece yaklaştığınızı göstermeniz için birkaç ipucumuz var!

  2 köpek beslemek zor mu, köpeklerin birbirlerini kıskanması, köpek yatakları, köpek oyuncakları, köpek kıyafetleri, köpek mama ve su kapları,
 • Şubat 23, 2019 Kediler Hakkında

    Kediniz var ve onunla bir seyahate mi çıkmaya karar verdiniz? Aklınızda ya kedim dışarı kaçarsa, ya araba içinde kedim rahat durmazsa gibi endişeler mi var? İşte bu yazıyı tam da sizin için hazırladık.

  kedilerle yolculuk, kediler için sakinleştirici, kedi taşıma çantası, kedi kafesi, kedi ödül maması, yaş kedi maması, kuru kedi maması, gezdirmeli kedi tasması,
 • Şubat 22, 2019

  Bu yazımız da kedi maması tercih ederken nelere dikkat etmeliyiz, kedilerimizi nasıl beslemeliyiz ve beslerken nelere dikkat etmeliyiz gibi soruların cevabını bulacağız!

  kedi kuru maması, hangi kedi maması, ucuz kedi maması, kedi ne yer
 • Şubat 22, 2019

  Köpek eğitiminde en önemli nokta köpeklere ödül ve ceza sistemidir. Köpeğe eğitim verildiği andan itibaren ödül ve ceza sistemi planlı olarak uygulanmalıdır. Özellikle tuvalet eğitiminde ödül sisteminin başarısı büyük orandadır. Kişiler köpeğinin yapmasını istediği olguyu belirler ve köpeğine öğretmeye çalışır. Köpek, yapması gereken davranışı yaptığı takdirde mama ve köpeğin sevdiği yiyecekler ile ödüllendirilmelidir. Ödüllendirmede kullanılacak ödül dikkatlice seçilmelidir.

  köpek ödülü, köpek ödül maması, köpek bisküvisi
 • Şubat 22, 2019 Köpekler Hakkında

    Eşinizle dünyaya bir bebek getirme kararı mı verdiniz? Köpeğinizi bu duruma nasıl hazırlayacaksınız diye endişeleniyor musunuz? Öncelikle tebrik ederiz. Umarız sağlıklı doğar, mutlu ve uzun ömürlü olur. Aklınızdaki diğer sorular için yazımıza göz atabilirsiniz.

  köpekler ve bebekler, köpeğim bebeğimi kıskanıyor, köpeğim bebeğime zarar verir mi,
 • Şubat 22, 2019

  Evimizin kedilerinin ataları çölde yaşadılar. Aşırı su kaybını ortadan kaldırmak ve vücudun su tasarrufu için, idrarı konsantre edebilme yetenekleri gelişti. Buda diğer hayvanların aksine günümüz kedilerinin neden çok sık idrar yolu hastalıklarından muzdarip olduğunu açıklıyor. Yeterli su tüketimi, optimal protein ve mineral içeriği olan diyet ile idrar yolu bozuklukları önlenebilir ve aynı zamanda kedinin çok hassas olan böbrekleri korunabilir.

  kuru mama, kuru mama zararları, kuru mama zararlı mı,
 •   Tıpkı insanlarda olduğu gibi köpeklerin de yemeyi reddedebilecekleri çeşitli nedenler vardır. İştah kaybı, diş hastalıkları, seyahat etme, yabancı bir ortamda bulunma, seçicilik ve davranış sorunları gibi sorunlar yemek yememe sebeplerinin başında gelir.

  köpeklerde iştah kaybı, köpeklerin mama yememesi, köpeğim mama yemiyor, köpeklerde hastalık, köpeklerde diş hastalığı,
 • Şubat 16, 2019

  Evimize yeni bir aile üyesi eklendi ya da eklenecek. Ancak onunla geçireceğimiz ortalama 10-15 yıl gibi bir sürede neler yapabileceğimiz hakkında herhangi bir tecrübemiz olmadı. Peki o zaman adım adım neler yapabiliriz, hep birlikte inceleyelim.

  eve kedi almak, kedi sahiplenmek, kediyle ilk tanışma, kedi bakımı,
 • Şubat 15, 2019 Köpekler Hakkında

    Yabancı cisim yutma, özellikle genç hayvanlarda sıklıkla karşılaştığımız ve çoğunlukla acil müdahale gerektiren bir durumdur. Kedi ve köpekler; kemik, oyuncak, çorap, toka, lastik top, iğne veya ip gibi linear cisimleri oyun esnasında yutabilmektedir. Hasta sahibinin bu durumu fark edebildiği olgularda teşhis konusunda hızlı olunabilmekte ve ciddi komplikasyonlar meydana gelmeden tedavi sağlanabilmektedir.  

  yabancı cisim, kedi yabancı cisim yutma, köpek yabancı cisim,
 •   Sözlük anlamı dışkı yeme olan kaprofaji, kedilerde nadiren, köpeklerde ise sıklıkla görülen bir davranış bozukluğudur. Kaprofaji kolayca alışkanlık haline gelebilen bir sorundur. Bazı köpekler sadece kendi dışkılarını değil, diğer hayvanların dışkılarını da yeme eğilimindedirler. Bu da özellikle paraziter enfeksiyonlar başta olmak üzere pek çok hastalığın nedeni olabilir. 

  kaprofaji, dışkı yeme, köpek dışkı yeme
 • Şubat 13, 2019 Köpekler Hakkında

    Yeni bir yavru sahibi mi oldunuz? Nasıl davranacağınızı bilmiyor musunuz? Ya onun güvenini kazanmak? Peki eğitimde temel olan şeyin sabır olduğunu biliyor muydunuz? İşte size uzmanından size küçük tavsiyeler.

  ali yeşilırmak, yavru köpek, köpek almak, köpekle yaşama, köpek eğitimi