•   Köpekler, pek çoğumuzun zannettiği gibi doğadan her ihtiyaçlarını karşılayamazlar. Hatta şehir ortamındaki köpeklerin pek çok ihtiyacını karşılayabilme ihtimali de şartlar itibariyle mümkün olmamaktadır.

  köpek vitamini, köpek kalsiyumu,
 • Mart 05, 2019

  Bilhassa bulaşık makinesinde yıkanabilen kedi kapları öncelikli tercihiniz olmalıdır. Bunun yanı sıra kaymaz tabanlı olmaları da önemli bir niteliktir ki, hareket eden bir kaptan onu tutamayan canlıların yemek yemesi pek mümkün değildir. 

  kedi mama kabı, kedi su kabı
 • Mart 04, 2019

  Kediler etobur canlılardır. Onları doğalarına en yakın beslemek istiyorsanız içeriğinde tahıl içermeyen mamalar almalısınız. Peki tahılsız mama ve tahıllı mamalarla beslemenin avantajı ve dezavantajı nedir?

  tahılsız kedi maması, tahılsız mama, kedi mamaları
 • Mart 03, 2019 Kuşlar Hakkında

    Muhabbet kuşları sahiplerine kolay alışan evcil hayvanların başında gelir. Yine de yeni bir ortam ve yeni bir aile edinen muhabbet kuşları bazen çekingen ve güvensiz olabilir. Onların sevgisini ve ilgisini kazanmak sizin elinizde. İşte 9 adımda muhabbet kuşlarının sahiplerine nasıl alışacağının ipuçları

  muhabbet kuşu, muhabbet kuşu nasıl alıştırılır, muhabbet kuşu yemi, kuş yemi, kuş kafesleri, kuş oyuncakları, kuş aynaları, kuş çanları, kuş ödül mamaları,
 •   Hepimiz sigara içmenin insan sağlığına zararlı olduğunu biliriz. Hatta sigaranın sadece içenlerin değil, onlarla aynı ortamda bulunan pasif içicilerin de sağlığına zararlı olduğunu biliriz. Peki sigaranın evcil hayvanlarınıza da zarar verecebileceğini biliyor muydunuz? 

  yeşilay haftası, sigarının evcil hayvanlara zararı, sigaraya kediye zarar verir mi, sigara kuşa zarar verir mi, sigara köpeğe zarar verir mi, sigaranın zararları, sigara ve evcil hayvanlar, nikotin zehirlenmesi, kedilerde ve köpeklerde nikotin zehirlenmesi,
 • Şubat 28, 2019 Köpekler Hakkında

    Bazı köpekler yapıları gereği doğuştan dışa dönüklerdir. Diğer köpeklerle ve insanlarla vakit geçirmeyi severler ve yeni bir arkadaş edinmeye başladıkları her gün onlar için harika bir gündür. Bazıları ise kurdukları ilişkiler bakımında çok da başarılı sayılmazlar ve arkadaş edinme sorunları vardır.

    Bir köpek sahibi olarak köpeğinizi uygun şekilde sosyalleştirmek önemlidir. Bu onun diğer köpeklerle iyi geçinmesini sağlamak anlamına gelir. Peki köpeğinizin diğer köpeklerle arkadaş olmasına nasıl yardım edersiniz? 

  köpekler nasıl arkadaş edinir, köpekler ve arkadaşlık, köpeklerde sosyallik, köpek dostluğu, sadık köpekler,
 • Şubat 28, 2019

  Sevimli dostunuz sayesinde evinizdeki tüm mobilyalarınız delik deşik oldu değil mi? sahibi olmadığınızdan olabileceğini hiç düşündünüz mü?

  kedi tırmalama tahtası, kedi tırmalamaları, tırmalama ağacı, kedi evi
 • Şubat 27, 2019 Köpekler Hakkında

    Köpekler, insanların en yakın dostları olmakla birlikte eğitime en müsait hayvanlar olarak bilinir. Lakin, köpeklerin eğitimi için bazı araç gereçlerin kullanılması gerekir ki, modern zamanlarda kimya ve elektronik sayesinde köpek eğitim ürünleri oldukça farklı bir boyuta geçmiş durumdadır. Artık köpeklerimizi acı veren yöntemlerle elbette eğitmiyoruz.

  köpek eğitimi, köpek çiş damlası, köpek tuvalet damlası
 • Şubat 26, 2019 Kediler Hakkında

    Evinizin içine boş bir karton kutu bıraktıysanız, kedinizin kutuyla nasıl da güzel vakit geçirdiğine şahit olmuş olabilirsiniz. Bu tanıklık muhtemelen her kedi sahibinin başına gelmiştir. İyi de kediler neden kutuları ve kutulara benzer nesneleri bu kadar çok sever? İşte kedilerin bu yalnızlık kalelerinde saklanmayı sevmelerinin ve tercih etmelerinin birkaç nedeni.

  kutular ve evcil hayvanlar, kediler ve kutular, karton kedi evleri, kedi yatakları, karton kedi kutuları,
 • Şubat 25, 2019

  Kuru köpek maması hakkında aklınıza gelen sorulara kısa kısa cevap bulabileceğimiz bu yazımızda sizden gelen sorulara da cevap vermeyi hedefledik.

  kuru mama nedir? kuru mama hakkında, kuru köpek mamaları
 • Şubat 24, 2019 Köpekler Hakkında

    Bazı köpek severlerin birden fazla köpek dostunun olduğunu biliyoruz. Köpeklerden her biriyle aranızdaki ilişkiyi nasıl yürütüyorsunuz?

    Bazı köpekler birbirlerini kıskanabilir. Peki bu kıskançlıkta sizin rolünüz ne? Her birine eşit derece yaklaşabiliyor musunuz?

    Tüm köpeklerinize aynı derece yaklaştığınızı göstermeniz için birkaç ipucumuz var!

  2 köpek beslemek zor mu, köpeklerin birbirlerini kıskanması, köpek yatakları, köpek oyuncakları, köpek kıyafetleri, köpek mama ve su kapları,