• Ocak 17, 2019 Kedi Hastalıkları

    Halsizlik, polidipsi, poliüri ve polifaji ile karakteristik olan diyabet hastalığı minik dostlarımızın kısacık olan yaşam sürelerini daha da kısaltarak düşük kalitede yaşam sürmesine neden olur. Erken teşhis her zaman hayat kurtarır. Birçok hayvan sahibi hayvanının diyabet olduğundan habersizdir. Bu konuda veteriner hekimlere düşen görev diyabet hakkında hayvan sahiplerini bilgilendirmektir. Dünyada diyabete karşı farkındalık yaratmak adına Kasım ayını diyabet ayı ilan edilmiştir.

  Diabetes Mellitus, diyabet, diyabet hastalığı, hayvanlarda diyabet, kedi, kedi hastalıkları, Kedi Sağlığı, kedilerde diyabet, kedilerde şeker hastalığı,
 • Ocak 17, 2019 Kediler Hakkında

    Kedi familyası ayak parmaklarının uçları ile yürür. Ön patilerinde beş ve arka patilerinde dört parmakları bulunur. Çita, balıkçı kedi ve yassı baş kedi haricinde bütün kediler tırnaklarını parmaklarından dışarı uzatıp tekrar geriye çekebilirler. Yürürken kendiliğinden çıkmamaları ve böylece boş yere, yıpranmamaları için tırnaklarını çıkarmak için özel kasları vardır. Tırnaklar kullanılmadıkları zaman, derinin içinde saklı şekilde durur.

   

  kedi tırnağı, kedi tırnak makasları, kedilerde tırnak bakımı, kedilerde tırnak kesimi, tırnak bakımı, tırnak kesimi
 • Ocak 17, 2019 Köpekler Hakkında

    Günlük hayatımızda sıkça karşılaştığımız sokak hayvanları ve diğer sahiplenilmiş hayvanları gördüğümüz zaman içgüdüsel olarak bir sahiplenme duygusu belirir. Bu durumda verilecek kararlar hem kendiniz hem de sahipleneceğiniz dostunuzun hayatı açısından çok önemlidir. Bu yüzden hayvan sahiplenirken nelere dikkat etmeliyiz konusunda biraz araştırma yapıp bu konu hakkında sizleri bilgilendirmek istedik.

  kedi sahiplenmek, köpek sahiplenmek, evcil hayvan sahiplenmek
 • Ocak 08, 2019 Kedi Irkları

    Kehribar, mavi veya biri kehribar diğeri mavi renklerde olabilen, ceviz şeklinde büyük gözleri bulunur. Kulakları, yuvarlak hatlı ve kama şeklindedir; başları üzerinde oldukça yüksek bir seviyede bulunur.

  van kedisi,
 • Aralık 24, 2018 Köpek Irkları

    Eğer küçük yapılı ve cesur bir kişiliğe sahip bir ırk arıyorsanız kendinizi fazla yormayın pomeranian tam aradığınız özelliklerde. Tarih boyunca hem kraliyet ailesinin hem de halkın severek yetiştirdiği bu köpekler çok geniş bir hayran kitlesine sahiptir.

  Pomeranian Boo
 • Kasım 22, 2018

  Kedilerin düzenli olarak oyun oynaması ve enerjilerini sarf etmesi gerekir. Bizler her ne kadar kedi oyuncakları satın alırken bunu daha çok kendi eğlencemiz için alıyor olsak da oyuncakların kedinizin sağlığı ile doğrudan ilişkili etkileri olduğunu da unutmamamız gerekir.

  Kedi Oyuncakları
 • Kasım 19, 2018

   
  Kediler yavru olsun, büyük olsun hiç fark etmez konserve mamaya bayılırlar. Hatta bu mamanın varlığını bir kez keşfettikten sonra, sık sık gelip ayaklarınıza sürünerek veya mama kabının yanına giderek sizden konserve mama istediğini anlatmaya çalışacaktır. Tabii onların bu isteğini yerine getirmek ve can dostumuzu istediği yiyecekle beslemek bizi mutlu eder. Ama bu konserve mamaların çeşitleri ve markaları oldukça fazla. Peki, onlar için hangi konserve mamayı yedirmeliyiz? Kedi konserveleri içinde hangisi daha besleyici ve onların ihtiyaçlarına daha uygun? Şimdi bu sorularla ilgili tercihlere bir göz atalım.

  Kedi Konserveleri, kedi konservesi
 • Kasım 14, 2018

  Evcil dostlarımıza kum alışkanlığını kazandırmak oldukça kolaydır. Çünkü kediler genellikle kumları temiz ve rahat ulaşabilecekleri bir yerde olduğu sürece, başka bir yere gidip de tuvaletini yapmazlar. Fakat kediler için seçilecek olan kum, bazen onların bu kolay edindikleri alışkanlıkları bozabiliyor. Her kumu kolaylıkla kabul etmeyen can dostlarımız için hangi kumun daha kullanışlı olduğunu bilmek, oldukça önemli bir durum.

  kedi kumu
 • Kasım 06, 2018 Köpek Irkları

    Labrador, Newfoundland adasının, Lesser Newfoundland veya St. John’s Newfoundland adını taşıyan bölgesinden gelmektedir. 

  labrador, köpek ırkları, labrador köpeği ne yer, labrador köpeğinin beslenmesi, labrador köpeğinin eğitimi, labrador köpeğinin bakımı,
 • Kasım 04, 2018

  Kedi kumu hakkında bu gününe kadar birçok bilgi paylaşımı okuduk ve paylaştık. Kedi tuvalet ihtiyacını karşılamak için gerekli en önemli malzemenin hep kum olduğundan bahsettik.

   

  kedi kum kabı, kedi tuvaleti
 • Ekim 26, 2018

   

  1 - Yoldayken, kedinizi arabanın içinde asla serbest bırakmayın.

  2 - Kediniz için sağlam bir taşıma çantası seçin.

  3 - Kediniz için tanıdık bir yere dönüşebilmesi

   


  royal canin, hasta kedi, kedi veteriner, veteriner, klinik, kedimklinikte