• Ekim 01, 2018 Kediler Hakkında

  Kedilerin eğitilemediği, eğitilmeyi reddettiği söylenir hep, kısmen de doğrudur. Kedilere, itaat, saldırı veya arama kurtarma eğitimi veremezsiniz. Kedi eğitimi, ancak yapmasını istemediğimiz bazı hareketlerinin engellenmesi şeklinde olabilir. Ve bu başına buyruk dostlarımızla bu eğitim de her zaman başarılı sonuçlar vermeyebilir.

  kedi eğitimi, kedilerde tuvalet eğitimi, kedi koltuk tırmalaması
 • Ekim 01, 2018

  Evet bu çaresizliği hemen hemen her kedi sahibinin dönem dönem yaşadığı bir durumdur.Bunun mamadan mı kediden mi kaynaklı olduğunu ayırt etmek iyi bir gözlemle mümkündür.Genelde bu hali yaşayan ve panik olanlar yeni kedi sahipleridir, tecrübeli olanlar kedilerinin hasta, iştahsız yada mamayı reddetiğini hemen hemen çoğunlukla anlamaktadır. İştahsızlık bir hastalık halidir ve bir çok hastalığın ilk belirtilerinden biridir.Ağızdaki diş enfeksiyonundan tutunda patalojik bir çok problemin semptomudur.Bazen pisikolojik hallerde, özellikle dişi kedilerin kızgınlık dönemlerinde iştahsızlık kaçınılmazdır ve bu durum geçicidir.en sık rastlanan mama yememe hali mamadan kaynaklananlardır. Bunun ana sebeplerini sıralayacak olursak;

  kuru kedi maması
 • Ekim 01, 2018 Kedi Hastalıkları

    Kedilerde oldukça ölümcül seyreden viral bir hastalıktır. Hastalığın oluşmasına sebep olan bir DNA virüsü olan parvovirus Tip2 ile büyük uyumluluk gösterir. Doğada oldukça yaygın olan ve genellikle belirli bir alanda sık yaşam içinde olan kedi gruplarında oldukça yaygındır. Virüs oldukça dayanıklı olamakla tanınır ortam ısısının 10 ile 25 derece arasında olduğu durumlarda bir kaç yıl canlı kalır ve birçok dezanfektana dirençlidir. Panleukopenia virüsü sodyum hypoklorid den etkilenir. Bu yüzden hastalığın varlığında çamaşır sularıyla malzemeler temizlenmelidir.

  Kedi Gençlik Hastalığı, kedilerde hastalık, kedilerde sıvı kaybı, kedilerde viral hastalık,
 • Ekim 01, 2018 Köpekler Hakkında

    Köpek eğitimi hakkında kısa ve net bilgileri bulacağınız bu yazımızda onlara verebileceğiniz eğitimler hakkında bilgi verelim istedik.

  Köpek Eğitimi, köpeğinizi nasıl eğitirsiniz, köpek itaatleri, köpek eğitmek,
 •   Eğer bir köpek sahibiyseniz köpeğinizde sık görülen hastalıklar hakkında ön bilgi edinmelisiniz. En azından köpeğinizde gözlemleyeceğiniz değişiklikler ve fizyoloji durum bazen bir hastalığın habercisi olabilir.

  köpek hastalıkları
 • Ekim 01, 2018 Köpekler Hakkında

    İnsanların köpek alırken yapmış oldukları en sık hata ve hatalar zinciri köpek almadan önce yapılmakta unutulmamalı ki bu konuda yapılan bir çok hata hep köpek almadan önce yapılır. Bu olumsuzlukları yok etmek için iyice düşünüp öyle karar verilmelidir. Çünkü alınan şey bir canlıdır ve ilgi ister. Bu ilgiyi nasıl tesis etmeliyiz? Köpekler en çok ilgi ve sevgiye muhtaçtır. Bu olamazsa olmaz bir durumdur. Bu nedenle kendimize bazı sorular sorup öyle köpek almalıyız. Aksi taktirde mutsuz ve huysuz bir şekilde büyüyecek bir canlı sahibi olup üzülürüz. Köpek almadan önce kendimize şu soruları sorup gayet samimi cevaplar vermeliyiz.

  köpekler, köpek, köpek maması, köpek sesi, köpek mama,
 • Ekim 01, 2018

  Kuru mama yemeye alıştırmanın yolları
  Minik dostunuzun sağlıklı bir yaşam sürmesi, bununla birlikte fiziksel açıdan güzel bir görünüme sahip olması için vücut kondisyonunun iyi olması gerekir. Bunu sağlamak için dostunuza süper premium(hill s ,royal canin, pro palan, eukanuba) bir mama kullanmalısınız.

  kuru mama
 • Ekim 01, 2018

  15 yıllık meslek hayatımda en çok sorulardan biridir '' kedi yada köpeğime hangi mamayı verelim. ? '' dir ve her seferinde de ağzımdan çıkan tek kelime şudur '' kaliteli bir kuru mamayla besleyelim ''. Hemen arkasından hasta sahibi meraklı bakışlarıyla marka sorar '' hangi marka '' İşte burada aslında her hekimin aynı kararda ve farklı deneyimleriyle inandıkları mama isimleri telaffuz edil

  kuru mama
 • Ekim 01, 2018

  Kediler eskiden çöl hayvanıydılar. Çok az su ile hayatta kalabilirlerdi. Kuru mama ile beslenen kedilerin her zaman yanlarında taze su bulunmalıdır. Tanelerin su içeriği bir faredekinden daha azdır!
  Temiz su kabında her zaman taze su bulundurunuz, fakat kediniz başka yerlerden içmeye kalkarsa şaşırmayın. Bazı kediler musluk veya çeşmeden (şimdi bazıları kediler için dizayn edilmiştir)içmeyi severler, bazıları balık içerikli su kaplarından (belki balık tadı vardır?) veya saksı altlıklarından içmeyi severler.

  kedi su kabı
 • Ekim 01, 2018

  Bir evcil hayvan sahibi olmak büyük bir karardır. Köpekler ve evcil hayvanlar çok fazla zaman, para ve 15 yıllık uzun bir taahhüt gerektirir. Ancak minik arkadaşınızı seçmeden önce iyi düşünmeniz durumunda bu oldukça çok keyiflidir ve avantajlıdır.
  Evimiz için, bahçemiz için çok önemli olan köpeklerimiz de bizim için çok önemli ve değerlidir. Onları tutmak için, sadece beslenmemeliler. Aynı zamanda düzenli bakımınızı organize etmeniz ve size daha sağlıklı ve daha bağlı olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

  kedi, köpek, kuş
 • Ekim 01, 2018

  Günümüzde evcil hayvan sahibi olan insanların sayısı her geçen gün artıyor. Hayvanlarına evlerinde yer açan ve onların zamanlarını keyifli ve mutlu bir şekilde geçirmek isteyen kişiler de gerekli olan her türlü eşyayı ya da yiyeceği satın almak adına ciddi bir araştırma içerisine giriyorlar. Geçmiş dönemlerde evcil hayvanlara yönelik ürünler söz konusu olduğu zaman pek çok kişi ne yazık ki istedikleri ürünleri kolaylıkla satın alamıyorlardı. Bunun ilk nedeni çevrelerinde çok fazla sayıda pet shop olmaması iken ikincisi ise güvenilir pet shop bulamıyor olmalarıydı. 

  petshop